Gönülden Sesler...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gönülden Sesler...

BİR GÖNÜL SAYFASIEn güzel yerinde bitti aşkımız Bir gönül sayfası daha kapandı Ansızın terketti umutlar bizi Bir gönül sayfası daha kapandı İkimiz sevmiştik delicesine Ayırdılar bizi ölürcesine Ölmeden toprağa gömercesine...

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

8 tane 8 nasıl olurda 1000 eder ?

2 posters
YazarMesaj
Norfuesjack
Admin
Admin
Norfuesjack

Erkek Mesaj Sayısı : 274

8 tane 8 nasıl olurda 1000 eder ? Empty
MesajKonu: 8 tane 8 nasıl olurda 1000 eder ?   8 tane 8 nasıl olurda 1000 eder ? I_icon_minitimePtsi Ara. 15, 2008 1:58 am

Eskişehir Valisi Kadir Çalışıcı, inceleme yaptığı okulda sohbet ettiği öğrencilerden birinin yönelttiği “8 tane 8 nasıl 1000 eder” sorusunu bilemeyince küçük kızın elini öptü.

Vali Çalışıcı, Türkiye Kızılay Derneği Eskişehir Şubesi’nin “Kardeş Okul” protokolü imzaladığı 30 Ağustos İlköğretim Okulunu, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ceylan ve Kızılay Şube Başkanı Fahrettin Peksaygılı ile ziyaret etti.

Gültepe Mahallesi’ndeki okulun eksiklerini yerinde tespit eden Vali Çalışıcı, daha sonra bazı sınıflara girerek öğrencilerle sohbet etti. Çalışıcı, öğrencilere sorduğu bir matematik probleminin doğru yanıtını alamayınca, çözümünü tahtada gösterdi ve “Bu soru yüzünden sizin gibi okurken 100 pide kaybettim” dedi.

8 tane 8 nasıl 1000 eder?

Bunun üzerine 4-C sınıfından Mine Uysal adlı bir kız öğrenci de Vali Çalışıcı’ya “8 tane 8 nasıl 1000 eder” diye sordu.

Vali Çalışıcı, soruyu bir süre düşünüp yanıtlayamayınca, “Bükemediğin bileği öpeceksin” dedikten sonra öğrenci Mine Uysal’ın elini öptü.

Daha sonra öğrenci, sorunun yanıtının, “888’e 88 ekleyip üç 8 toplandığında 8 tane 8’in kullanılarak 1000 rakamına ulaşıldığını” söyledi.
http://gonulsesi.yetkinforum.com
ELIF
Hep Çalışkan Üye
Hep Çalışkan Üye
ELIF

Kadın Mesaj Sayısı : 129

8 tane 8 nasıl olurda 1000 eder ? Empty
MesajKonu: Geri: 8 tane 8 nasıl olurda 1000 eder ?   8 tane 8 nasıl olurda 1000 eder ? I_icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 2:25 am

HEE BUNU BIZ EVDE EYLENCE OLARAK AILEMIZLE OYNARDIK BU SORUYU HEP
VE BEN CÖZDÜM Smile

AMA SIMDI GELSE BIRI BÖLE SORUYA CÖZÜM BULABILIRMIYIM BILEMEM YASLANDIK ARTIK Smile

8 tane 8 nasıl olurda 1000 eder ?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BİR TANE DAHA (KALBİNİ DİNLE''
» japonlar nasıl kopya çeker:)
» ''BEN SANA AŞKI NASIL TANIMLAYAYIM''
» Yasin-i Şerif nasıl okunur bu çocuktan öğrenin...